Polek i Polcia
Ebooki
Najnowszy ebook - czytaj za darmo!

okładka
wiecej

Lanckorona. Miasteczko na wzgórzu

Lanckorona jest to jedno z najpiękniejszych zakątków Małopolski. Urzeka kilkusetletnią historią, średniowiecznym układem urbanistycznym i zabytkową zabudową. Jest tu swoisty mikroklimat, czyste powietrze, a przede wszystkim cisza i spokój, które dają mozliwość fantastycznego wypoczynku. Lanckorona jest też dobrym punktem wypadowym do wycieczek - w Beskid Makowski, Dróżki Kalwaryjskie, do Wadowic i Krakowa. Miasto jest położone na zboczu góry, można wiec dzięki temu oglądać stamtąd Kopiec Kościuszki (widoczny przy dobrej pogodzie), klasztor na Bielanach, Kalwarię Zebrzydowska z klasztorem i Babią Górę Beskidu Żywieckiego.

Nasza publikacja jest skierowana do odbiorców, którzy chcieliby poznać tajemnice regionu, jego unikalne walory, których próżno by szukać w innych zakatkach Małopolski.

Sam przewodnik to swoista uczta dla turysty i mieszkańca - zawiera informacje krajoznawcze, historyczne oraz dotyczące dziedzictwa kulturowego "Miasteczka na wzgórzu" (m.in. legendy o regionie). Prezentuje również twórczość mieszkańców Lanckorony. Interesującym rozdziałem przewodnika są z pewnością "Wędrówki po Lanckoronie" - czyli proponowane trasy piesze, rowerowe i narciarskie po regionie. Całość uzupełnia wkładka z kolorowymi zdjęciami i oraz mapa zabytków i plan tras rowerowych.